ZPWSE - SP11

Menu główne:

ZPWSE

Zielonogórski program wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży
w okresie od lutego do czerwca  2017 roku

W załączniku harmonogram zajęć

tutaj:
Szkoła Podstawowa Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Zielonej Górze
                                                                      pełna nazwa szkoły / przedszkola (pieczęć)

1 . Opis programu wraz z uzasadnieniem
Zajęcia z języka polskiego
– zajęcia przeznaczone dla dzieci, które mają trudności w opanowaniu podstawowych wiadomości umiejętności z języka polskiego. Uzupełnianie braków wiedzy-ćwiczenie umiejętności polonistyczne.
Zajęcia matematyczne
– podnoszenie efektywności kształcenia i wychowania poprzez kształcenie umiejętności kluczowych i rozwój zainteresowań, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów ze specyficznymi trudnościami  nauce.

2. Cele programu

Zajęcia z  języka polskiego-
Wyrównywanie braków w opanowaniu podstawowych wiadomości, motywowanie do samodzielnej pracy, kształcenie szeregu umiejętności niezbędnych do kontynuowania nauki.
Zajęcia z matematyki
– wyrównywanie szans edukacyjnych’ wspieranie rozwoju uczniów  trudnościami  matematyki; zapobieganie przerwaniu obowiązku szkolnego; wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju umysłowego i społecznego; kształtowanie umiejętności kluczowych.

3. Forma realizacji, w tym forma promocji Zielonogórskiego programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży

W zakresie zajęć rozwijających wiedzę i umiejętności uczniowie będą uczęszczali na zajęcia:
• Języka polskiego;

• Matematyki