jak nie czytam jak czytam szko��a podstawowa


7 czerwca o 10:00 kilkaset tysięcy dzieci i nastolatków z całej Polski będzie czytać książki. W swoich bibliotekach, szkołach, w parkach i na rynkach. Bez przymusu i dorabiania filozofii, każdy to, na co ma ochotę. Akcja „Jak nie czytam, jak czytam" odbywała się co roku w latach 2016-19.

Pora odwrócić role: to uczniowie pokażą dorosłym, jak się czyta. 7 czerwca punktualnie o godzinie 10.00 uczniowie z całej Polski, w tym z naszej szkoły, czytali - bez przymusu, każdy to, na co miał ochotę. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie.

Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania - Jak nie czytam, jak czytam? - w naszej szkole miała urozmaicony przebieg. Rozpoczęła się o godzinie 10.00, gdy klasa 4c, która była akurat na wycieczce w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Bemowo - wykorzystała przepiękne wnętrza Czytelni nr XVII i zaczęła czytać zaproponowane przez ...

10 czerwca o godzinie 10.00 odbyła się akcja masowego czytania. Uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach i wspólnie czytali - każdy to, na co miał ochotę. Według sprawozdań w akcji wzięły udział 105 082 osoby, w tym uczniowie Zespołu Szkół w Padwi Narodowej.

Chcemy pokazać, że czytają wszyscy: koleżanki i koledzy, nauczyciele oraz rodzice. Jak pokazują badania, dzieci, które nie zaznają czytania dla przyjemności w młodym wieku, z reguły nie czytają książek jako dorośli. Szczegóły: www.czytamy.org . W tym roku również nasza szkoła zdecydowała się przystąpić do tej akcji.

30 maja, 2023 Joanna Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam" odbędzie się 7 czerwca br., ale my czytamy przecież cały czas i w każdych okolicznościach https://czytamy.org/ Zrób sobie zdjęcie, jak czytasz - lub poproś kogoś o sfotografowanie Cię podczas czytania. Zdjęcia przyślij do 7 czerwca włącznie (na adres jkmiecik@sp-siercza.pl).

Listen. W dniu 07.06.2019 r. nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam", której celem było: promowanie czytania w prosty i radosny sposób. Bez przymusu, podniosłych haseł i wielkiej filozofii.

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM Pomysł na akcję powstał po lekturze wskaźników czytelnictwa. Młodzi ludzie czytają znacznie więcej niż dorośli (nie czyta 62% Polaków powyżej 15. roku życia), a jednocześnie są przez dorosłych pouczani. Pora odwrócić role: niech to uczniowie pokażą dorosłym, jak się czyta. CELE AKCJI: zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania ...

Głównym celem tego czytelniczego wydarzenia jest budowanie pozytywnego wizerunku książki tak, aby czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem i rozrywką. Nasza szkoła przyłącza się do akcji w środę 12 czerwca o godzinie 10.00.

spadkiem motywacji dziecka do podejmowania czynności czytania czy pisania, utratą wiary w swoje możliwości, narastaniem reakcji emocjonalnych (np. objawów nerwicowych). Odrębną grupę stanowią specyficzne trudności w nauce czytania i pisania, które związane są z nieprawidłowym rozwojem ośrodkowego układu nerwowego i obejmują m.in.:

Dnia 8 czerwca 2018r. biblioteka szkolna przeprowadziła akcję czytelniczą: „Jak nie czytam, jak czytam". O godzinie 10 zebraliśmy się na boisku szkolnym ok. 350 osób w celu ustanowienia kolejnego rekordu czytających w jednym momencie. Celem tego przedsięwzięcia było bicie rekordu liczby czytających.

Jak nie czytam, jak czytam" to akcja organizowana na terenie całej Polski przez czasopismo „Biblioteka w Szkole". Polega ona na masowym jednoczesnym czytaniu książek. Jej celem jest stworzenie okazji, by każdy mógł sobie poczytać w gronie kolegów i koleżanek.

Jak nie czytam, jak czytam" to najpopularniejsza w Polsce akcja czytelnicza. Powstała, by złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli. Organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole" wraz z bibliotekami i szkołami.

Przyzwyczaic sie do czytania ksiazek - to zbudowac sobie spadochron przed wiekszoscia przykrosci zycia codziennego - Wiliam Somersey Maugham

Pierwszy tydzień czerwca upłynął w Szkole Podstawowej w Lipce pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam." Nasza placówka przystąpiła do III edycji najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce. W ubiegłym roku 459 409 uczniów pobiło rekord czytania w jednym momencie. Mamy nadzieję, że w tym roku liczba ta się zwiększy.

Jak Nie Czytam Jak Czytam Strona. Jak Nie Czytam Jak Czytam 4. Jak Nie Czytam Jak Czytam. Jak Nie Czytam Jak Czytam 3. Jak Nie Czytam Jak Czytam 1. Godziny lekcyjne. Lekcja 1: 08:00 - 08:45; ... Szkoła Podstawowa nr 12 im. Ignacego Paderewskiego. ul. Paderewskiego 46, 40-282 Katowice; tel. 32 255 50 36; mail: sekretariat@zsip1katowice.edu.pl

W ten sposób dołączyli do uczniów z innych szkół w całym kraju biorących udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam" podejmując próbę pobicia ubiegłorocznego rekordu czytania w jednym momencie.Następnie odbyła się sesja zdjęciowa z książką w roli głównej.

Uczeń. Uczeń Nauczanie zdalne. Wymagania. Podręczniki. Zajęcia pozalekcyjne

Dnia 7 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję czytania książek „Jak nie czytam, jak czytam". Happening odbył się na podwórku szkolnym. Każdy z uczestników spotkania przyniósł ze sobą książkę, a kto zapomniał lektury, ten mógł skorzystać z „pudełkowej wypożyczalni".

W dniu dzisiejszym 7.06.19 odbyła się w świetlicy szkolnej ogólnopolska akcja pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam", w której wzięli udział uczniowie klas 2, 3, 4 oraz ich starsi koledzy i koleżanki. Każdy przyniósł i czytał własną ulubioną książkę co można zaobserwować na naszych zdjęciach w galerii

7 cze 2022 11 cze 2019 4 dni temu 20 cze 2022 5 dni temu 10 cze 2022 4 dni temu

About jak nie czytam jak czytam szko��a podstawowa

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly